Korn i sentrum med Hareide
Med bare få ukers mellomrom arrangeres det to større kornkonferanser i Oslo-området – 26. januar og 17.-18. februar. Knut Arild Hareide deltar på den første.
Hvilke ambisjoner og forventninger har KrF til en ny jordbruksmelding? Dette er temaet for Knut Arild Hareide, KrF, når han innleder på kornkonferansen Norske Felleskjøp og Norges Bondelag arrangerer 26. januar på Oslo Kongressenter, Folkets hus.
26. januar
Målet med konferansen er å spre informasjon om politiske og markedsmessige forhold i forbindelse med korn, kraftfôr, matmjøl og bakervarer. Det forventes ca. 230 deltakere på konferansen, som er den 11. i rekken. Deltakere er politikere, bønder, rådgivere og ansatte i verdikjeden for korn og forvaltninga.
Se program her
17. – 18. februar
NIBIO avd. Korn og frøvekster i samarbeid med Norsk Landbruksrådgiving inviterer til Korn 2016. Fagmøtet arrangeres onsdag 17. og torsdag 18. februar på Quality Hotell Olavsgaaard, Hvamstubben 11, Skjetten.
Temaene er kornproduksjon og marked, protein i hvete, jordstruktur og plantevekst, gjødsling, integrert plantevern, sorter og dyrkingsteknikk og vekstskifte.
Se programmet her